Accés al contingut Accés al menú de la secció
Medicaments  >  Professionals  >  Publicacions  >  Butlletins  >  Butlletí de Farmacovigilància de Catalunya

Butlletí de Farmacovigilància de Catalunya

Imatge Article BFV









Butlletí que té com a objectiu difondre i estendre informació sobre les reaccions adverses a medicaments més rellevants entre els professionals sanitaris.

Promotor: Direcció General d'Ordenació i Regulació Sanitàries (Departament de Salut)
Any d'inici
: 2003
Periodicitat: 5 butlletins a l’any
ISSN: 1696-4136

Si voleu rebre periòdicament el butlletí doneu-vos d’alta escrivint a farmacovigilancia@gencat.cat
Si voleu deixar de rebre el butlletí doneu-vos de baixa a farmacovigilancia@gencat.cat

Recordeu que podeu notificar les sospites de reaccions adverses aquí.


2014

  • Vol. 12, núm. 1 • gener - febrer 2014 [PDF,461,03 KB.]
    • Copalchi: risc d’hepatotoxicitat d’una planta medicinal d’ús en pacients diabètics • Inhibidors de la bomba de protons i dèficit de vitamina B12 • Comunicacions de riscos a medicaments notificades per l’AEMPS • Altres informacions d’interès


2013

  • Vol. 11, núm. 5 • octubre - desembre 2013 [PDF,458,85 KB.]
    • Nou reial decret de farmacovigilància: novetats més rellevants per al professional sanitari • Comunicacions de riscos a medicaments notificades per l’AEMPS • Altres informacions d’interès
  • Vol. 11, núm. 4 • juliol - setembre 2013 [PDF,64,36 KB.]
    • Domperidona i trastorns cardíacs: reavaluació a Europa • Febuxostat i alteracions hepàtiques • Comunicacions de riscos a medicaments notificades per l’AEMPS
  • Vol. 11, núm. 3 • maig - juny 2013 [PDF,673,93 KB.]
    • Riscos de la codeïna: noves evidències i restriccions d’ús • Enteropatia per olmesartan • Comunicacions de riscos a medicaments notificades per l’AEMPS
  • Vol. 11, núm. 2 • març - abril 2013 [PDF,451,13 KB.]
    • Ginecomàstia induïda per medicaments • Llista de medicaments sotmesos a seguiment addicional a la Unió Europea • Comunicacions de riscos a medicaments notificades per l’AEMPS
  • Vol. 11, núm. 1 • gener - febrer 2013 [PDF,251,57 KB.]
    • Hiperglucèmies de causa farmacològica • Notificació de sospites de reaccions adverses a medicaments: incorporació dels ciutadans • Comunicacions de riscos a medicaments notificades per l’AEMPS


2012



2011

  • Vol. 9, núm. 5 • octubre - desembre 2011 [PDF,589,80 KB.]
    • Hidroferol® (calcifediol): casos d’hipercalcèmia i d’hipervitaminosi D • Comunicacions de riscos a medicaments notificades per l’AEMPS
  • Vol. 9, núm. 4 • juliol - setembre 2011 [PDF,578,19 KB.]
    • Efectes indesitjats del roflumilast • Comunicacions de riscos a medicaments notificades per l’AEMPS • Altres informacions de farmacovigilància
  • Vol. 9, núm. 3 • maig - juny 2011 [PDF,566,41 KB.]
    •Cilostazol i efectes cardiovasculars • Hepatotoxicitat i risc cardiovascular de la dronedarona • Comunicacions de riscos a medicaments notificades per l’AEMPS
  • Vol. 9, núm. 2 • març - abril 2011 [PDF,559,36 KB.]
    • Hipomagnesèmia per omeprazol i altres inhibidors de la bomba de protons • Interacció entre àcid valproic i carbapenems: risc de convulsions • Comunicacions de riscos a medicaments notificades per l’AEMPS
  • Vol. 9, núm. 1 • gener - febrer 2011 [PDF,556,13 KB.]
    • Antidepressius ISRS i gestació • Comunicacions de riscos a medicaments notificades per l’AEMPS


2010



2009



2008



2007



2006



2005



2004



2003


Data d'actualització: 14.06.2013
Avís legal | Accessibilitat | Sobre el Canal Salut | Sobre gencat | © Generalitat de Catalunya | Logo Departament de Salut